OHODNOŤ SVOJHO PROFÁKA

OHODNOŤ SVOJHO PROFESORA

OHODNOŤ SVOJHO UČITEĽA

OZNÁMKUJ SVOJHO PROFÁKA

OZNÁMKUJ SVOJHO PROFESORA

OZNÁMKUJ SVOJHO UČITEĽA

HODNOTENIE PROFÁKOV

HODNOTENIE PROFESOROV

HODNOTENIE UČITEĽOV

Dajte si pozor na statusy

Dajte si pozor na statusy

Mladí ľudia čoraz častejšie píšu statusy na Facebooku s podrobnosťami o tom, kde a ako žúrovali. Študenti vo Swansea zašli až tak ďaleko, že univerzita ich musela varovať pre zdieľanie „odporných detailov“.

 

Univerzita vo Swansea vo Veľkej Británii sa rozhodla upozorniť svojich študentov, že zverejňovanie pikantných informácií z ich života na Facebooku, môže sťažiť, či znemožniť ich uplatnenie na pracovnom trhu, informuje o tom MailOnline. „Sme vážne znepokojení z obsahu týchto stránok. Nezodpovedné používanie sociálnych sieti môže študentom poškodiť ich vyhliadky nájsť si v budúcnosti prácu, pretože spoločnosti čoraz častejšie hľadajú informácie o uchádzačoch o zamestnanie na internete,“ píše sa vo vyhlásení univerzity.

 

Pred pohovorom si vás preklepnú na Facebooku

 

V súčasnosti je bežné, nielen vo svete, ale aj na Slovensku, že zamestnávatelia si ešte pred pohovorom prekontrolujú potenciálneho budúceho zamestnanca na sociálnych sieťach. To môže spôsobiť problém najmä študentom chváliacim sa v statusoch o chľastaní, jednonocovkách či oplzlých zážitkoch, často podporenými „dokumentačnými“, neraz prinajmenšom ľahko erotickými fotografiami na internete.

 

Uškodiť vám môže aj používanie vulgarizmov, zdieľanie obrázkov s rasistickým obsahom, či čohokoľvek iného, čo by mohlo uškodiť menu firmy, pre ktorú chcete pracovať.

 

Skôr než najbližšie budete zdieľať status či fotku, myslite na to, že sociálne siete umožňujú nielen vybudovať si dobré meno, ale aj ho veľmi rýchlo stratiť.

 

Zdroj: Global24

Dajte si pozor na statusy, 10.0 out of 10 based on 2 ratings
VN:F [1.9.16_1159]
Rating: 10.0/10 (2 votes cast)

Musíte byť prihlásený na zanechanie odkazu.

Pridaj koment
Odoslať koment

2 Responses na “Dajte si pozor na statusy”

 1. uberdl.fun zanechal...

  uberdl.fun

  VA:F [1.9.16_1159]
  Rating: 0.0/10 (0 votes cast)

  Monday, 1.July 2019

 2. solars.biz zanechal...

  solars.biz

  VA:F [1.9.16_1159]
  Rating: 10.0/10 (1 vote cast)

  Wednesday, 17.October 2018