OHODNOŤ SVOJHO PROFÁKA

OHODNOŤ SVOJHO PROFESORA

OHODNOŤ SVOJHO UČITEĽA

OZNÁMKUJ SVOJHO PROFÁKA

OZNÁMKUJ SVOJHO PROFESORA

OZNÁMKUJ SVOJHO UČITEĽA

HODNOTENIE PROFÁKOV

HODNOTENIE PROFESOROV

HODNOTENIE UČITEĽOV

Slovenskí študenti sa držia v priemere

Slovenskí študenti sa držia v priemere

V čítaní lepší ako Rakúšania, v matematike slabší ako Česi, či Maďari. To sú výsledky slovenských štvrtákov zo základných škôl podľa medzinárodného výskumu, ktoré zverejnilo slovenské ministerstvo školstva.

 

Kým slovenskí žiaci si v rámci celosvetového testu v desiatkach krajín udržali priemerné pozície, pri porovnaní so susednými krajinami naše vedomosti až tak ružovo nevyzerajú. V čítaní nás predbehli Maďari, Česi sú dokonca vysoko pred nami. Za Slovákmi zaostali Poliaci, ale napríklad aj Rakúšania. Podobne sme dopadli v matematike, kde nás opäť predbehli Česi i Maďari, ale napríklad aj Slovinci a Srbi.

 

Do tretice sa žiaci porovnávali v prírodovede, kde sme sa umiestnili pomerne vysoko – spolu so Slovenskom svietia v rebríčku krajiny ako Švédsko, Rakúsko, či Holandsko. Česi a Maďari to však opäť dotiahli ďalej. Špičky rebríčkov vo všetkých disciplínach tradične obsadili štáty ako Singapur, Kórea, Fínsko, Japonsko či USA. Z tisícky možných bodov Slováci skórovali vždy čosi vyše päťstovky. Z krajín V4 sa za nami ocitlo iba Poľsko.

 

Zdroj: topky.sk

Slovenskí študenti sa držia v priemere, 9.0 out of 10 based on 1 rating
VN:F [1.9.16_1159]
Rating: 9.0/10 (1 vote cast)

Musíte byť prihlásený na zanechanie odkazu.

Pridaj koment
Odoslať koment